Sztuki walki

Fascynacja sztukami walki najczęściej zaczyna się od oglądania filmów. Bruce Lee, Steven Seagall czy Jackie Chan są rozpoznawalni nawet dla osób nie zajmujących się na co dzień sztukami walki. Chyba prawie każdy choć raz chciał posiąść umiejętności podobne do tych, które posiadają filmowi bohaterowie.
Droga jest jednak dość długa i trudna, chociaż najczęściej najtrudniejszy jest pierwszy krok. Pierwszym i być może najważniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniej dla siebie szkoły bądź stylu. W sieci można znaleźć sporo informacji odnośnie systemów i sztuk walki. Ciężko podejmować się osądu, która jest najlepsza, a jeśli najlepsza to według jakich kryteriów. Marketing poszczególnych szkół nie ułatwia sprawy, bo każdy twierdzi, że jego szkoła jest najlepsza :) Trzeba się zastanowić czego się oczekuje od treningów. Motywacje mogą być różne: poprawa kondycji, samopoczucie, chęć współzawodnictwa, samoobrona.
Najlepszym sposobem na to by przekonać czy dana szkoła będzie nam odpowiadać jest wybranie się na trening :) W większości szkół można przyjść obejrzeć trening, a nawet spróbować swoich sił bez zobowiązań.
Spis szkół sztuk walki w regionie.

Zawierciański Klub Karate Kyokushin
Seimeikan – Aikido
Musubi-Ryu ju jitsu i taekwondo
KS Orient – Taekwondo
Krav Maga w Zawierciu
Fight Club Snake
Capoeira – Olkusz
Capoeira – Myszków
Arashi – Ju jitsu
Animmals – MMA

Jeśli masz informację o działającej szkole poinformuj o tym.

One Response to Sztuki walki

  1. tiny.cc pisze:

    Super artykul. Zachowalem twoja strone w ulubionych. Teraz bede tu czesciej
    zagladal. Powinienes jedynie zmienic szate graficzna bo
    ta wyglada troche nieprofesjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>